Metamorfozy

8 m2 — czas realizacji: 45 dni
PRAGA POŁUDNIE, ul. Bora Komorowskiego

Gdzieś niedaleko centrum, jakieś 12 min mostem nad Wisłą obok Stadionu Narodowego remontowaliśmy 3- pokojowe mieszkanie na wynajem. W chwili zakupu mieszkania zniechęcały ciemne kolory ścian, zgniły parkiet, zniszczone meble, niemodne dekoracje. Obecnie w mieszkaniu panuje klimat pięknej nowoczesnej bieli. Po metamorfozie powstał niezwykle słoneczny pokój, dzięki użyciu białego koloru farby oraz tapety imitującej wzór 3D z połączeniem szarości i bieli. Wygodne biurko IKEA LINNMON, ze stylowym transparentnym krzesłem TOBIAS IKEA tworzą idealne miejsce nauki i pracy. Ze względu na nieduży metraż pomieszczenia w doborze szafy i komody postawiliśmy na praktyczność. Drzwi szafy z systemu PAX IKEA pokryte są dużym lustrem, które optycznie powiększają pomieszczenie. Komoda MALM z IKEI jest świetnym połączeniem mebli niskobudżetowych z nowoczesnymi oczekiwaniami odnośnie designu.

1,6m2 — czas realizacji: 7 dni
BEMOWO

Metamorfoza ze starej PRL-owskej łazienki na nowoczesną urządzoną pod wynajem dla młodych osób. Prace nad pomieszczeniem wymagały wymiany starych elementów wyposażenia na nowe, zmiany wanny na prysznic, wygospodarowanie miejsca na pralkę i pomalowania starych płytek. Mimo niskich nakładów finansowych i krótkiego czasu wykonania efekt był oszałamiający. Farba użyta do pomalowania płytek utrzymuje się już obecnie 3 rok, a jej położenie pozwoliło oszczędzić czas i pieniądze właścicieli.

7 m2 — czas realizacji: 34 dni
MOKOTÓW

Zmiana PRL-owskiej kuchni w nowoczesną i dostosowaną do wynajmu dla młodych osób. Metamorfoza wymagała prac takich jak: zmiana instalacji gazowej, elektrycznej i hydraulicznej plus wymiana liczników, zamówienie grafiki na szkle, wybór koloru farby i płytek, pomalowanie farbą tablicową. Długie i wąskie pomieszczenie wymagało dobrego planowania prac, co wymagało szczegółowej precyzji w działaniu. Mimo konieczności zmiany położenia rury gazowej oraz zamaskowanie krzywych ścian, efekt był naprawdę rewelacyjny. Dzięki temu lokatorzy mogą się cieszyć z pięknej i estetycznej łazienki bez nadwyrężenia budżetu właściciela.

9 m2 — czas realizacji: 34 dni
MOKOTÓW

Przemiana korytarza wymagała podjęcia się położenia gładzi i malowania ścian, wymiany drzwi, zbudowania szaf i mebli oraz cyklinowania podłogi. Na ogół wymiana nowych drzwi na stare ościeżnice będzie odradzana przez większość fachowców oraz doradców w sklepach. Jest to związane bezpośrednio z metodą montażu, mozolnym i trudnym przycinaniem drzwi oraz koniecznością spasowania zawiasów z nowych drzwi do starych futryn. Dodatkowo dużym problemem może okazać się krzywizna starych ościeżnic. Bardzo często ościeżnice są krzywe, powodując to, że nowe drzwi mogą z utrudnieniem się domykać oraz miejscami odstawać od linii futryn. Należy też pamiętać o utraceniu gwarancji na drzwi w momencie, kiedy drzwi są montowane do innych ościeżnic niż dedykowane przez producenta oraz w momencie podcinania ich wysokości.

7 m2 — czas realizacji: 34 dni
MOKOTÓW

Postawione za cel było stworzenie pokoju pod wynajem dla dwóch osób (pary). Pokój miał spełniać funkcje zarówno pokoju dziennego jak i sypialni z miejscem do pracy oraz jadalni. Prace remontowe polegały na położeniu gładzi i malowania ścian, położeniu fototapety, dobór i złożenie mebli, cyklinowanie podłóg, projekt i instalacji nowej elektryki.

2 m2 — czas realizacji: 34 dni
MOKOTÓW

Za cel postawione było sprawić, aby mały balkonik nadawał się na posiedzenie, winko i relax :D Prace opierały się na położeniu płytek parapetowych i podłogowych, umeblowanie elewacji oraz załataniu małych dziurek w ścianach. Do tego dochodziła konsultacja prawna, aby ustalić czy to zgodne z regulaminem spółdzielni, aby odmalować wnękę balkonu. Jak widać — udało się, a balkon z gustowną ławeczką sprawuje się doskonale.

9 m2 — czas realizacji: 34 dni
BEMOWO

Stworzenie z małego starego pokoju przyjemnego i wygodnego do mieszkania miejsca pod wynajem dla studentki lub uczennicy. W tym celu położone zostały gładzie na ścianie, a także pomalowanie i umeblowanie pomieszczenia. Do tego została zaprojektowana i zainstalowana nowa elektryka oraz podłogi zostały wycyklinowane. Miejsce sprawdza się doskonale i dzięki dobrze pomyślanej funkcjonalności, cieszy się dużym zainteresowaniem.

Paulina Majewska-Goździk

właściciel


Jak nikt inny znam się na całym procesie wynajmu, ponieważ nie tylko jestem zarządcą nieruchomości, ale również właścicielką swoich mieszkań. Dlatego łączę profesjonalizm z poczuciem odpowiedzialności za mieszkania swoich klientów.

Napisz do nas
Zadzwoń