Jeśli wiele argumentów z artykułu pn. 69 powodów, dla których inni zainwestowali w nieruchomości było dla Ciebie nowością, możesz zgłębić swoją wiedzę czytając książki z zakresu nieruchomości.
Absolutnym must have jest książka o zmianie sposobu myślenia o pieniądzach Bogaty Ojciec, biedny ojciec Roberta Kiyosakiego. Po zapoznaniu się z tą książką ciekawi sięgną po kolejne pozycje z jego kolekcji. Sposoby inwestowania przedstawiane są u Sławka Muturi Mieszkania na wynajem. Moja droga do wolności finansowej, który jest chodzącym przykładem inwestora kupującym mieszkania celem dalszego najmu.
Polecam także pozycję Marcina Matuszewskiego „Landlord. Jak osiągnąć wolność finansową, inwestując w nieruchomości”. Warto zapoznać się ze Skutecznymi sposobami inwestowania w nieruchomości Damiana Kleczewskiego, który opowie o tym jak okazyjnie i bezpiecznie kupić mieszkanie, przeprowadzić w nim remont, wyposażyć je, dobrze wynająć lub sprzedaż oraz zwiększyć jego rentowność. Wszystkie tajniki wiedzy podatkowej kompleksowo omawia Grzegorz Grabowski w książce pt.: Podatek od najmu i rozliczenia z najemcami. Poradnik w 100% praktyczny.
Mogę z całą pewnością powiedzieć, że w nieruchomości może inwestować każdy, tylko uwzględniając aktualne możliwości, predyspozycje, cechy charakteru, skłonności do podejmowania ryzyka każdy powinien dobrać strategię inwestycyjną dla siebie. O tym co można robić w branży nieruchomości przeczytacie w artykule Co można robić w branży nieruchomości?
We flipowaniu czyli kupowaniu, remontowaniu i szybkiej sprzedaży mieszkania celem osiągnięcia jednorazowo dość wysokiego zysku ze sprzedaży odnajdą się osoby lubiące wyzwania, działające szybko i projektowo, posiadające własny kapitał inwestycyjny. Natomiast zakup mieszkania z przeznaczeniem na wynajem może zostać dokonany zarówno przez inwestorów z kapitałem własnym jak i finansujących zakup kredytem. Zysk z inwestycji napływa do inwestora przez długie lata, prawie nie angażuje go czasowo, dlatego tez jest w stanie zakupić więcej takich nieruchomości i cieszyć się z przychodu pasywnego z wynajmowanych mieszkań.
Kiedy już postanowisz w czym ty chciałbyś się ukierunkować, warto poznać ludzi zajmujących się już obecnie tym tematem. Świetnym zastrzykiem wiedzy może okazać się uczestnictwo w jednym z wielu szkoleń prowadzonych przez praktyków.
Poniżej lista szkoleń, które polecam:
Praktyczne seminarium inwestowania w nieruchomości – P. Hryniewicz http://edukacjainwestowania.pl/szkolenia/inwestowanie-w-nieruchomosci/
Handel mieszkaniami – G. Grabowski http://handelmieszkaniami.pl/team/member-2-2/
Szkolenie z podnajmu – M. Brejta http://edukacjainwestowania.pl/szkolenia/podnajem/
Moja złota zasadą jest to, że nie ważne co chcesz osiągnąć, ale zacznij działać już teraz. Jeśli zainteresował Cię jakiś temat nie odkładaj tego na poniedziałek, na weekend, na wakacje, na nowy rok. Zrób to teraz: wyszukaj książkę w necie, zapisz się na webinar czy szkolenie. Zobaczysz Twoje działanie przyniesie szybki rezultat. Co masz zrobić jutro, zrób teraz! I podziel się ze mną Twoimi przemyśleniami.
Czasem działanie zaczyna się od tego, co dziś dostępne jest na rynku. Sama wiem, jak ciężko wyegzekwować od siebie odrobinę czasu na działanie w inwestycjach pracując ciągle na etacie. Zapracowanym podpowiem, że istnieje taka grupa na Facebooku, gdzie wrzucane są tzw. gotowce inwestycyjne. Dla osób nie chcących tracić czasu na latanie po mieście, a jednocześnie szukających perełek inwestycyjnych polecam zakup gotowców lub przygotowanego inwestycyjnego tj. jeszcze nie gotowiec, ale wyszukana okazja, wynegocjowana cena, sprawdzony stan prawny, zarezerwowana ekipa, opracowany projekt wnętrz i przygotowany plan inwestycyjny. Aby dołączyć do grupy kliknij Gotowce inwestycyjne, pokoje na wynajem – pokoje69.pl Po zaakceptowaniu Twojej prośby zostaniesz pełnoprawnym członkiem grupy z dostępem do perełek inwestycyjnych.